Nedeljni izveštaj 31.08.2026.-04.09.2026.

04.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO32.154.699273.999193506.319.841.942
Listing12.593.370107.31078217.333.000.580
Prime akcije6.918.22658.94926217.333.000.580
Prime obveznice5.675.14448.361520
Open market19.561.329166.689115288.986.841.362
Open market akcije19.561.329166.689115288.986.841.362
Open market obveznice0000
MTP1.445.44012.31827.648.255.587
MTP akcije1.445.44012.31827.648.255.587
UKUPNO33.600.139286.317195513.968.097.529

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.374,206,180,4514.154.637
BELEXline2.813,6817,790,6417.570.737

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO15546141
MTP10101

Učešće stranih investitora
FIS4,41%
b-FIS2,53%
s-FIS6,28%
FIB1,00%
FIT3,83%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd