Nedeljni izveštaj 24.08.2026.-28.08.2026.

28.08.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO227.277.7791.936.274202506.062.912.145
Listing213.716.5471.820.735109218.225.783.432
Prime akcije17.613.121150.05146218.225.783.432
Prime obveznice196.103.4261.670.684630
Open market13.561.232115.53993287.837.128.713
Open market akcije13.561.232115.53993287.837.128.713
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO227.277.7791.936.274202513.712.539.602

Primarno trgovanje
Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
1.805.000.00015.378.7176

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.368,02-8,66-0,6325.972.116
BELEXline2.795,89-16,71-0,5926.325.006

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO11146139
MTP00000

Učešće stranih investitora
FIS0,23%
b-FIS0,47%
s-FIS0,00%
FIB0,12%
FIT0,14%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd