Godišnji izveštaj: 05.01.2026. - 30.09.2026.

30.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO13.472.494.006114.757.1266.803505.561.951.874
Listing12.876.804.389109.682.9354.731218.479.096.971
Prime akcije352.753.4633.004.960890218.479.096.971
Prime obveznice12.524.050.926106.677.9743.8410
Open market595.689.6175.074.1912.072287.082.854.903
Open market akcije537.848.1464.581.5162.071287.082.854.903
Open market obveznice57.841.471492.67610
MTP154.964.8421.319.9653357.293.653.955
MTP akcije154.964.8421.319.9653357.293.653.955
UKUPNO13.627.458.848116.077.0917.138512.855.605.829

Primarno trgovanje
Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
1.805.000.00015.378.7176

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.370,1494,937,44706.217.894
BELEXline2.776,61-73,10-2,57751.748.806

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO521522152.957
MTP4022328

Učešće stranih investitora
FIS1,63%
b-FIS1,89%
s-FIS1,37%
FIB1,06%
FIT1,11%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd