Dnevni izveštaj za 01.09.2026.

01.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO4.752.42740.50070506.345.625.389
Listing2.120.68818.07342218.393.063.432
Prime akcije43.8573747218.393.063.432
Prime obveznice2.076.83117.699350
Open market2.631.73922.42828287.952.561.957
Open market akcije2.631.73922.42828287.952.561.957
Open market obveznice0000
MTP409.4403.48917.648.255.587
MTP akcije409.4403.48917.648.255.587
UKUPNO5.161.86743.99071513.993.880.976

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.376,505,540,40202.739
BELEXline2.810,6011,490,41278.039

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154732235
MTP5910101

Učešće stranih investitora
FIS32,16%
b-FIS8,43%
s-FIS55,89%
FIB2,73%
FIT20,32%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
NLB Komercijalna banka a.d., Beograd20,00%24,73%
Intercity broker a.d. , Beograd18,57%23,28%
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad5,00%18,23%

Učešće članova Berze na MTP (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
Dunav Stockbroker a.d. , Beograd50,00%50,00%
Intercity broker a.d. , Beograd50,00%50,00%

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd