Mesečni izveštaj za sep 2026.

30.09.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO257.270.5152.190.988964505.561.951.874
Listing158.955.0311.353.642440218.479.096.971
Prime akcije17.228.837146.790128218.479.096.971
Prime obveznice141.726.1941.206.8523120
Open market98.315.484837.345524287.082.854.903
Open market akcije98.315.484837.345524287.082.854.903
Open market obveznice0000
MTP8.022.74368.30557.293.653.955
MTP akcije8.022.74368.30557.293.653.955
UKUPNO265.293.2582.259.293969512.855.605.829

Primarno trgovanje
Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
000

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.370,14-0,82-0,0645.780.533
BELEXline2.776,61-22,50-0,8053.098.542

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO2810108651
MTP20113

Učešće stranih investitora
FIS1,41%
b-FIS1,41%
s-FIS1,42%
FIB1,01%
FIT1,20%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd