Mesečni izveštaj za avg 2026.

31.08.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO918.437.3677.825.750638506.341.281.501
Listing831.370.3127.083.862378218.187.822.644
Prime akcije45.750.331389.802136218.187.822.644
Prime obveznice785.619.9816.694.0602420
Open market87.067.055741.887260288.153.458.857
Open market akcije87.067.055741.887260288.153.458.857
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO918.437.3677.825.750638513.990.908.958

Primarno trgovanje
Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
1.805.000.00015.378.7176

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.370,96152,6112,5393.425.159
BELEXline2.799,11204,997,9097.460.674

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO221066394
MTP00000

Učešće stranih investitora
FIS1,24%
b-FIS1,56%
s-FIS0,92%
FIB1,87%
FIT1,78%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd