Mesečni izveštaj za jul 2026.

31.07.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO2.647.017.58622.547.610774480.904.790.881
Listing2.577.430.68221.954.823572217.942.603.277
Prime akcije28.259.862240.717110217.942.603.277
Prime obveznice2.549.170.82021.714.1064620
Open market69.586.904592.787202262.962.187.604
Open market akcije69.586.904592.787202262.962.187.604
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO2.647.017.58622.547.610774488.554.418.338

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.218,356,850,5778.855.551
BELEXline2.594,12-68,23-2,5685.892.346

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO267127311
MTP00000

Učešće stranih investitora
FIS2,30%
b-FIS2,69%
s-FIS1,92%
FIB0,40%
FIT0,47%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd