Dnevni izveštaj za 07.10.2026.

07.10.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO21.232.577180.81170504.258.921.172
Listing12.686.622108.03658217.631.496.380
Prime akcije306.1302.6073217.631.496.380
Prime obveznice12.380.492105.429550
Open market8.545.95572.77512286.627.424.792
Open market akcije8.545.95572.77512286.627.424.792
Open market obveznice0000
MTP0007.293.653.955
MTP akcije0007.293.653.955
UKUPNO21.232.577180.81170511.552.575.127

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.363,3617,741,328.219.217
BELEXline2.767,0617,980,658.696.967

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO153630315
MTP5700000

Učešće stranih investitora
FIS0,00%
b-FIS0,00%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT0,00%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
NLB Banka a.d., Beograd22,14%39,00%
OTP banka Srbija a.d. , Novi Sad10,00%27,45%
Tandem financial a.d. , Novi Sad31,43%19,39%

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd