Dnevni izveštaj za 20.08.2026.

20.08.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO238.061.1422.028.49333496.114.332.094
Listing237.076.4902.020.10325218.319.003.386
Prime akcije45.8333916218.319.003.386
Prime obveznice237.030.6572.019.713190
Open market984.6528.3908277.795.328.708
Open market akcije984.6528.3908277.795.328.708
Open market obveznice0000
MTP0007.649.627.457
MTP akcije0007.649.627.457
UKUPNO238.061.1422.028.49333503.763.959.551

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.312,205,190,40796.435
BELEXline2.734,589,560,35796.435

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO154750214
MTP5900000

Učešće stranih investitora
FIS0,00%
b-FIS0,00%
s-FIS0,00%
FIB0,00%
FIT0,00%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
BPŠ Banka a.d., Beograd12,12%96,11%
Raiffeisen banka a.d., Beograd4,55%2,87%
NLB Komercijalna banka a.d., Beograd36,36%0,37%

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd