Mesečni izveštaj za jun 2026.

30.06.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO1.582.297.60613.478.658810483.538.382.413
Listing1.490.977.11712.700.779655218.223.059.327
Prime akcije22.860.817194.748100218.223.059.327
Prime obveznice1.468.116.30012.506.0315550
Open market91.320.489777.879155265.315.323.086
Open market akcije33.479.018285.204154265.315.323.086
Open market obveznice57.841.471492.67610
MTP74.475.520634.42177.700.549.262
MTP akcije74.475.520634.42177.700.549.262
UKUPNO1.656.773.12614.113.078817491.238.931.675

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.211,50-20,84-1,6944.530.053
BELEXline2.662,35-101,28-3,6651.333.588

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO224126254
MTP21016

Učešće stranih investitora
FIS0,61%
b-FIS0,43%
s-FIS0,79%
FIB2,15%
FIT2,02%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd