Mesečni izveštaj za apr 2026.

30.04.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO1.374.581.42111.708.056757484.814.207.531
Listing1.312.662.73811.180.574576215.045.752.305
Prime akcije29.785.778253.73876215.045.752.305
Prime obveznice1.282.876.96010.926.8365000
Open market61.918.683527.482181269.768.455.226
Open market akcije61.918.683527.482181269.768.455.226
Open market obveznice0000
MTP23.159.082197.2911238.004.467.669
MTP akcije23.159.082197.2911238.004.467.669
UKUPNO1.397.740.50311.905.346880492.818.675.200

Primarno trgovanje
Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
000

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.228,381,580,1381.383.049
BELEXline2.772,5111,130,4086.754.918

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO241446257
MTP1001121

Učešće stranih investitora
FIS1,84%
b-FIS0,51%
s-FIS3,18%
FIB0,19%
FIT0,33%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd