Godišnji izveštaj: 2022.godinu

29.12.2022. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO36.771.030.790312.941.69219.945257.088.642.631
Listing35.055.966.257298.338.08612.101188.663.460.784
Prime akcije7.815.205.53266.444.02010.217183.199.300.784
Prime obveznice26.875.169.785228.781.9751.4570
Standard akcije365.590.9403.112.0914275.464.160.000
Open market1.715.064.53314.603.6057.84468.425.181.847
Open market akcije1.715.064.53314.603.6057.84468.425.181.847
Open market obveznice0000
MTP1.525.929.22412.993.1472.815152.488.124.598
MTP akcije1.525.929.22412.993.1472.815152.488.124.598
UKUPNO38.296.960.014325.934.83822.760409.576.767.229

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX15824,613,830,472.299.563.848
BELEXline1.739,8628,291,653.198.604.106

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO18107118.486
MTP893826252.806

Učešće stranih investitora
FIS64,75%
b-FIS63,75%
s-FIS65,74%
FIB2,88%
FIT21,33%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd