Godišnji izveštaj: 2016.godinu

30.12.2016. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO43.101.984.836350.040.65683.084320.212.181.177
Listing41.340.230.986335.721.14477.489225.188.112.712
Prime akcije2.275.577.69818.478.99175.286185.151.297.284
Prime obveznice38.108.986.770309.481.6532720
Standard akcije955.666.5187.760.5011.93140.036.815.428
Open market1.761.753.85014.319.5125.59595.024.068.465
Open market akcije1.761.753.85014.319.5125.59595.024.068.465
MTP1.472.015.33711.953.8264.809272.231.140.751
MTP akcije1.471.644.61711.950.8094.805272.231.140.751
MTP obveznice370.7203.01640
UKUPNO44.574.000.173361.994.48287.893592.443.321.928

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX15717,3773,2711,384.458.213.056
BELEXline1.569,43189,0113,694.919.418.711

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO452715382.757
MTP1896163654.843

Učešće stranih investitora
FIS40,18%
b-FIS30,63%
s-FIS49,74%
FIB20,60%
FIT23,44%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd