Godišnji izveštaj: 2015.godinu

31.12.2015. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO19.424.337.190160.847.485138.825377.213.924.294
Listing9.616.218.54079.595.981131.684241.455.775.119
Prime akcije2.736.508.60522.656.946128.916161.919.940.142
Prime obveznice5.322.775.97944.034.83574642.239.036.373
Standard akcije1.556.933.95612.904.2002.02237.296.798.604
Open market9.808.118.65081.251.5047.141135.758.149.175
Open market akcije9.807.725.63081.248.2797.140135.643.899.175
Open market obveznice393.0203.2251114.250.000
MTP3.004.814.85124.923.3817.407306.147.478.008
MTP akcije3.004.814.85124.923.3817.407306.147.478.008
MTP obveznice0000
UKUPNO22.429.152.041185.770.866146.232683.361.402.302

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX15644,10-22,92-3,4410.446.901.709
BELEXline1.380,4235,602,6511.226.460.106

Trgovanje akcijama
Tržište Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO5226251138.376
MTP2107964677.060

Učešće stranih investitora
FIS39,39%
b-FIS31,54%
s-FIS47,24%
FIB50,17%
FIT41,95%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd