Dnevni izveštaj za 20.10.2026.

20.10.2026. Promet
RSD
Promet
EUR
Broj
trans
Tržišna kapitalizacija
RSD
REGULISANO4.708.936.37440.105.27177506.265.679.986
Listing4.707.271.73240.091.09465218.150.265.712
Prime akcije81.9646983218.150.265.712
Prime obveznice4.707.189.76840.090.396620
Open market1.664.64214.17712288.115.414.274
Open market akcije1.664.64214.17712288.115.414.274
Open market obveznice0000
MTP15.72013417.272.494.398
MTP akcije15.72013417.272.494.398
UKUPNO4.708.952.09440.105.40578513.538.174.384

Indeksi
VrednostPromena% PromenaPromet
RSD
BELEX151.365,521,820,13109.129
BELEXline2.808,941,830,07109.129

Trgovanje akcijama
Tržište Ukupno Aktivna Dobitnici Gubitnici Bez promene Broj
transakcija
REGULISANO153431015
MTP5710101

Učešće stranih investitora
FIS0,00%
b-FIS0,00%
s-FIS0,00%
FIB0,01%
FIT0,01%
Prema specifikaciji klijenata Centralnog registra

Učešće članova Berze na Regulisanom tržištu (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
BPŠ Banka a.d., Beograd21,43%99,88%
Tandem financial a.d. , Novi Sad29,22%0,03%
NLB Banka a.d., Beograd17,53%0,03%

Učešće članova Berze na MTP (bez blok transakcija)
3 najvećaBroj
transakcija
Vrednost prometa
NLB Banka a.d., Beograd50,00%50,00%
Tesla Capital a.d., Beograd50,00%50,00%

Vrednost1.365,52
Promena1,82
% 0,13%
20.10.2026. 14:10:00Detaljnije
EUR/RSD117,4144
USD/RSD104,5077
Izvor NBS, 20.10.2026.
Tržišna kapitalizacija - 20.10.2026.
513.538.174.384 RSD
4.373.723.959 EUR
Vesti sa Berze
13.10.2026.
Predstavljen CFA Level I program na Beogradskoj berzi
07.10.2026.
CFA Level I Info Session na Beogradskoj berzi
05.10.2026.
Ministarstvo privrede Republike Srbije – Obaveštenje o prodaji akcija za 10 akcionarskih društava
Poslednje vesti
20.10.2026.
Isključenje akcija izdavaoca sa MTP Belex - Borinženjering a.d., Bor - BOIN
19.10.2026.
Odluka o produženju privremene obustave trgovanja akcijama izdavaoca - PIK Pešter a.d. u prinudnoj likvidaciji, Sjenica - PKPT
19.10.2026.
Izveštaj sa održane Skupštine akcionara - BAS a.d. , Beograd
15.10.2026.
Obaveštenje akcionarima o isplati dividende - Messer Tehnogas a.d. , Beograd
15.10.2026.
Polugodišnji izveštaj za 2026. godinu - Imtel Komunikacije a.d. , Beograd